Miesiąc: luty 2017

Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej – POLITECHNIKA RZESZOWSKA. Autor: Jerzy Moskal

Jerzy Moskal
W dniu 23.02.2017r.
odbył sie V Salon edukacji Zawodowej i Technicznej oraz IV konferencja “Kształcenie innowacyjnych kadr zawodowych dla gospodarki Podkarpacia” na Politechnice Rzeszowskiej. O zaletach nauki w szkołach zawodowych i technikach przekonują sami gimnazjaliści. W salonie edukacji Zawodowej i Technicznej wzięło udział ponad 1200 gimnazjalistów z Podkarpacia.

Galeria zdjęciowa z salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej

Jerzy Moskal
SZANOWNI PAŃSTWO !!!

Pozwólcie Państwo sobie przedstawić człowieka niezwykle zasłużonego dla województwa podkarpackiego, Pana inż. Krzysztofa CISKA, wieloletniego Prezesa Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Oddziale Rzeszowskim, całym życiem i sercem oddanego sprawom geodezyjnym, wielkiego społecznika i patrioty. Zapraszam Państwa do przeczytania Jego ciekawej biografii.

Spis treści:

Biografia Pana inż. Krzysztofa CISKA

Serdecznie dziękuję Panu inż. Krzysztofowi CISKOWI za wyrażenie zgody na opublikowanie swojej biografii na stronie internetowej naszego Technikum Geodezyjnego w Rzeszowie. Pragnę życzyć Panu Prezesowi dużo, dużo zdrowia, dalszych sukcesów w pracy zawodowej, w działalności społecznej i w życiu osobistym.

Spis treści:

Galeria zdjęciowa Pana inż. Krzysztofa CISKA

Opublikowano za pisemną zgodą autora.

inż. Krzysztof CISEK – geodeta, fachowiec,  społecznik. Autor: Jerzy Moskal
Historia zaklęta w MAPACH. Autor: Jerzy Moskal

Jerzy Moskal
Chciałbym Państwu przedstawić geodetę z Tarnowa Pana mgr inż. Mieczysława SOBOLA, który jest najstarszym stażem tarnowskim biegłym sądowym. Od ponad pół wieku pomaga przy rozwikłaniu często skomplikowanych sądowych spraw dotyczących podziału majątku. Pasją mgr inż. Mieczysława SOBOLA są mapy. Posiada on w swojej kolekcji repliki tych najstarszych, które ocalił przed zniszczeniem i przywrócił im dawny blask. Odnalazł między innymi najstarszy znany i zachowany do dziś obraz kartograficzny rejonu tarnowskiego – mapę rejonu Gręboszowa z 1678 roku ,
a także dotarł do pierwszej mapy miasta Tarnowa z 1796 roku, znajdującej się w Muzeum na Wawelu. To właśnie dzięki pasji i zaangażowaniu Pana mgr inż. Sobola w 1983r. został wymierzony punkt przecięcia 21 południka z 50 równoleżnikiem , na Alei Tarnowskich; swoiste „tarnowskie Greenwich”.
W miejscu wyznaczonym przez mgr inż. Mieczysława SOBOLA ustawiono znaleziony przez chłopów z okolic Ryglic duży polodowcowy głaz narzutowy „Pielgrzym” z różowego granitu. Rok później Urząd Miasta Tarnowa wykonał betonowy cokół oraz mosiężną tabliczkę opisującą ten wyjątkowy pomnik przyrody. (zdjęcia w galerii). Około kilometr od niego znajduje się park Sanguszków – najcieplejsze miejsce w Tarnowie. Od kilku lat Pan mgr inż. Mieczysław SOBOL jest na emeryturze, ale nadal wykonuje pomiary geodezyjne i kartograficzne dla sądu oraz sporządza mapy dotyczące spraw własnościowych o zasiedzenie, podziały i rozgraniczenia gruntów.

Spis treści:

Życie i Pasja

Historia zaklęta w MAPACH

 

READ MORE

Publikacje Jerzego Gajdka