Archiwa

Złoty DYPLOM Politechniki Warszawskiej. Autor: Jerzy Gajdek

Złote Dyplomy Politechniki Warszawskiej są nadawane na indywidualne wnioski absolwentów od 2010 roku. Wnioski wysyła się do Biura Rektora (pobiera się z internetu) , gdzie wykonywane są wstępne czynności, a później w końcówce Dziekani otrzymują gotowe Dyplomy, które są wręczane podczas różnych Wydziałowych wydarzeń. Z mojego roku (1969 – 1974) do odebrania Dyplomów jest uprawnionych 44 absolwentów. Wyszło na to, że ja i moi dwaj koledzy : z Poznania i z Łodzi  uczyniliśmy tegoroczną forpocztę. Ponieważ stanowiliśmy akurat mini grupkę, Dziekan dr hab. inż. Janusz Walo zaprosił nas na kawę do swojego gabinetu, a towarzyszył mu  dr hab. inż. Andrzej  Pachuta.

                                                         Serdecznie pozdrawiam

                                                                                                  Jurek

Ps. Dyplomy odebraliśmy 17 maja, co uczciliśmy w restauracji “U Szwejka”.

 

 
 

  

ZŁOTY DYPLOM Politechniki Warszawskiej

Praktyki geodezyjne w Maladze. Autor: Kacper Bundyra

Drugi tydzień w Maladze rozpoczęliśmy od praktyk, na których zadaniem było stworzenie mapy w programie ACAD. Praca przedstawiała ukształtowanie terenu pomierzonego parku  wraz z zaprojektowanym wyrównaniem terenu pod budowę budynku w kształcie prostokąta w wizualizacji 3D. Po praktykach udaliśmy się do Muzeum Motoryzacji i Mody w Maladze. Geodeci z dużym zainteresowaniem zwiedzali wystawę, która łączyła w sobie historię motoryzacji z różnymi epokami mody. Przy każdym eksponacie można było dostrzec tabliczki z ciekawostkami. W muzeum znajdowały się pojazdy oraz stroje których zobaczenie w Polsce jest praktycznie niemożliwe, począwszy od zabytkowych samochodów, takich jak luksusowe modele Rolls-Royce i Bentley, po unikatowe kreacje z różnych dekad, od takich projektantów jak Dior, Chanel oraz Dolce & Gabbana. Szczególną uwagę przyciągnęła kolekcja samochodów z lat 50. i 60., które były synonimem elegancji i nowoczesności swoich czasów.

READ MORE

Dnia 27 kwietnia absolwenci Technikum geodezyjnego klasy 5Tg z roku szkolnego 1989/1994 obchodzili 30-stą  rocznice ukończenia szkoły i zdawania matury. Uroczystości rozpoczęły się od spotkania w szkole. Spotkanie w salach geodezyjnych i muzeum dostarczyło wielu wspomnień. W muzeum wielu z nas odnalazło swoje prace dyplomowe. Następnie nasz kolega ks. Rober Świtalski poprowadził uroczystą msze św.. u Ojców Bernardynów w Rzeszowie. Nie odbyło się bez wielu zdjęć pamiątkowych i rozmów wspominkowych. Niektórzy z nas spotkali się pierwszy raz po 30 latach, były to wspaniałe i nie zapomniane chwile.
Wspomnienia jednej z uczestniczek imprezy:
Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w spotkaniu z okazji 30-lecia matury. Niektórych widziałam po raz pierwszy od zakończenia nauki w technikum. Miałam problem z rozpoznaniem jednego kolegi. Choć z 44 osób, które uczęszczały do klasy udało się dotrzeć jedynie 18 osobom. Spotkanie przebiegało w miłej, pełnej emocji atmosferze, wypełnionej wspomnieniami ze szkolnych lat. Na pewno będą kolejne spotkania. Większość tego chce.

 

  

Relacja zdjęciowa ze spotkania z absolwentami naszego Technikum Geodezyjnego

P.S.
Listę absolwentów opublikowano za ich pisemną zgodą.

 

Chwila wspomnień i radości absolwentów Technikum Geodezyjnego z roku szkolnego 1989-94. Autor: Tomasz Bajek
Belfer w podróży – Kagoshima. Autor: Gabriela Majcher

Gabriela Majcher

Bardzo szybko zapomniałam o forsownej górskiej wędrówce w Alpach Japońskich! Ekspresowym i komfortowym pociągiem dotarłam do miasta Kagoshima, które usytuowane jest w południowej części wyspy Kiusiu. Oblewana przez cztery morza wyspa znana jest w całej Japonii z gorących źródeł, w które obfituje i najbardziej aktywnego w kraju wulkanu Aso. Mieszkańcy Kagoshimy nie mają łatwego i spokojnego życia. Po pierwsze panują tu upały (temperatura ponad 40 stopni mocno dawała się we znaki), poziom opadów jest bardzo wysoki, a ponadto znajdujący się w pobliżu wulkan Sakurajima regularnie uprzykrza im życie.
READ MORE

W dniach 04.-06.04.2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 “Budowlanka” w Zielonej Górze odbyły się dwa etapy kolejnej, tym razem już 46 Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W Olimpiadzie uczestniczyło 75 uczniów z 25 szkół z całej Polski kształcących w zawodzie technik geodeta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriel Dziura (klasa 3TG) oraz Bartosz Musiał i Radosław Kulka (klasa 4TG). W ramach etapu międzyszkolnego rozwiązywali zadania otwarte, testy oraz zadania praktyczne w terenie z wykorzystaniem instrumentów pomiarowych. Na podstawie wyników etapu międzyszkolnego Jury ustaliła listę 20 uczestników zawodów o największej liczbie punktów kwalifikując ich do zawodów trzeciego stopnia – etapu centralnego. Do etapu centralnego Olimpiady zakwalifikował się jeden z uczniów naszej szkoły – Gabriel Dziura i ostatecznie zajął 14. miejsce uzyskując tytuł Finalisty Etapu Centralnego Olimpiady.
Zapraszam na krótką relację zdjęciową z 2-go dnia Olimpiady.

 

  

Zdjęcia z 2-go dnia XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej w Zielone Górze

2-gi dzień XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze. Autor: Andrzej FLUDA
XLVI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze. Autor: Andrzej FLUDA

W dniu dzisiejszym (05.04.2024r) zakończył się etap międzyszkolny XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze. Jeden z uczniów naszej szkoły (klasa 3TG) -Gabriel Dziura zajął 13 miejsce i przeszedł do etapu centralnego, który odbędzie się jutro (sobota) to jest  06.04.2024r. O dalszych poczynaniach naszego ucznia będziemy informować na bieżąco. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni bo nasz uczeń pierwszy raz startuje w olimpiadzie geodezyjnej. Trzymajmy wszyscy za niego kciuki. Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za dotychczasowe osiągnięcia. Nasz uczeń na 1-szym lewym zdjęciu. Dodałem na końcu tabelę  z wynikami za 1-szy dzień Olimpiady Geodezyjnej.
Zapraszam na krótką relację zdjęciową z 1-go dnia Olimpiady.

 

  

XLVI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze

W dniu 29.02.2024 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Technicznej: Pani Prodziekan dr Anna Baran, Prodziekan dr inż. Przemysław Hawro, dr inż. Monika Balawejder, dr inż. Lucjan Pelc, mgr inż. Krystian Domaradzki, inż. Krzysztof Maciałek gościli nauczycieli: mgr inż. Ewę Inglot oraz mgr inż. Andrzeja Fludę wraz z uczniami klas Geodezyjnych i Budowlanych z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.
READ MORE

Uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie w murach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu. Autor: Andrzej Fluda

Jerzy Moskal
W dniu 29.02.2024r odbył się X Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej. W Salonie wzięło udział ponad 1300 uczniów z rzeszowski szkół podstawowych.
Uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół zawodowych zaprezentowali swoje umiejętności podczas VII Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia, wysłuchania porad doradców zawodowych oraz opinii starszych kolegów. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. Jego przedstawiciele podkreślali, że wybór technikum czy zawodowych szkół branżowych jest gwarantem posiadania konkretnego zawodu, a jednocześnie daje możliwość podjęcia nauki na studiach.
READ MORE

Jerzy Moskal

W dniu 25.01.2024r w naszej szkole w ZSKU w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 4 był dniem otwartym. Młodzież z podstawowych  szkół rzeszowskich, a także z poza Rzeszowa odwiedziła naszą szkołę.  Nasza młodzież prezentowała sprzęt geodezyjny z którym uczniowie mogli się zapoznać, nauczyciele odpowiadali na pytania zadawane prze uczniów związane z geodezją. Uczniowie zwiedzili całą naszą szkołę (internat i stołówkę) oraz  jedyne na Podkarpaciu Muzeum Geodezyjno-Fotogrametryczne.  Dziękujemy młodzieży za liczne przybycie, a naszym uczniom za pomoc i obsługę sprzętu geodezyjnego. Publikuję zdjęcia z odwiedzin naszego Technikum Geodezyjnego.

 

  

Dzień otwarty w ZSKU Rzeszów

Dzień otwarty w ZSKU Rzeszów Autor: Jerzy Moskal
Publikacje Jerzego Gajdka