W dniu 29.02.2024 r. pracownicy Wydziału Inżynierii Technicznej: Pani Prodziekan dr Anna Baran, Prodziekan dr inż. Przemysław Hawro, dr inż. Monika Balawejder, dr inż. Lucjan Pelc, mgr inż. Krystian Domaradzki, inż. Krzysztof Maciałek gościli nauczycieli: mgr inż. Ewę Inglot oraz mgr inż. Andrzeja Fludę wraz z uczniami klas Geodezyjnych i Budowlanych z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.

Na wstępie przedstawiono ofertę kierunków studiów technicznych na Wydziale Inżynierii Technicznej. Uczniowie mogli się zapoznać ze specyfiką studiowania, ofertą praktyk oraz zatrudnienia.
Kolejno Dr inż. Monika Balawejder, adiunkt kierunku Geodezja i kartografia, poprowadziła warsztaty ze skanowania laserowego. Uczniowie mogli poznać zasady działania zrobotyzowanego tachimetru skanującego Leica Nova MS60 oraz naziemnego skanera laserowego FARO Focus 3D i wykonać
pomiar.
Następnie uczniowie klas geodezyjnych udali się w kierunku instrumentarium geodezyjnego, wykonać lot dronem oraz zapoznać się ze sprzętem geodezyjnym dostępnym dla studentów Kierunku Geodezja i kartografia PANS w Jarosławiu. W tym czasie, klasy budowlane zapoznawały się z pracownią budowlaną dostępną dla studentów Kierunku Budownictwo PANS w Jarosławiu.
Program spotkania był napięty w atrakcje. Po zajęciach warsztatowych z geodezji i budownictwa uczniowie mogli zapoznać się również z pracownią informatyczną i nowo otwartą pracownią automatyki i elektroniki praktycznej mieszczącą się w nowo wybudowanym budynku PANS w Jarosławiu.
Cały kompleks PANS w Jarosławiu oraz dobrze wyposażone pracownie zrobiły ogromnie wrażenie na uczniach z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz Uczniom za możliwość odwiedzenia nas w murach PANS
w Jarosławiu.
Do zobaczenia!