W dniu 29.02.2024r odbył się X Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej na Politechnice Rzeszowskiej. W Salonie wzięło udział ponad 1300 uczniów z rzeszowski szkół podstawowych.
Uczniowie i nauczyciele rzeszowskich szkół zawodowych zaprezentowali swoje umiejętności podczas VII Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia, wysłuchania porad doradców zawodowych oraz opinii starszych kolegów. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. Jego przedstawiciele podkreślali, że wybór technikum czy zawodowych szkół branżowych jest gwarantem posiadania konkretnego zawodu, a jednocześnie daje możliwość podjęcia nauki na studiach.

Stoisko ZSKU podczas X Salonu Edukacji, organizowanego w ramach Klastra Edukacji Zawodowej i Technicznej, przeżywało prawdziwe oblężenie. Ósmoklasiści, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o wyborze kierunku kształcenia wypytywali o specyfikę zawodu technika geodety, architekta krajobrazu, technika kolejowego, technika budowlanego. Interesowały ich również możliwości zatrudnienia po ukończeniu technikum kolejowego i umiejętności zawodowe, które zdobędą po szkole budowlanej. Chętni mogli pomalować ścianę z zastosowaniem szablonów malarskich, a także sprawdzić jak działa tachimetr geodezyjny laserowy.
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się lekcja pokazowa na temat projektowania wnętrz. Prezentacja została przeprowadzona przez nasze nauczycielki @m.odzywka i @kreska_katarzyna_waranska dotyczyła założeń krajobrazowych, urbanistycznych, ogrodów i tarasów. Panie podkreśliły jak ważny we wnętrzach i ogrodach jest nie tylko aspekt estetyczny, ale również duchowy. Wszystkich – zarówno tych, którzy już podjęli decyzję, jak i tych, którzy jeszcze się wahają zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY 18 kwietnia!

Zdjęcia z Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej

X Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej