W dniach 04.-06.04.2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 “Budowlanka” w Zielonej Górze odbyły się dwa etapy kolejnej, tym razem już 46 Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. W Olimpiadzie uczestniczyło 75 uczniów z 25 szkół z całej Polski kształcących w zawodzie technik geodeta. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriel Dziura (klasa 3TG) oraz Bartosz Musiał i Radosław Kulka (klasa 4TG). W ramach etapu międzyszkolnego rozwiązywali zadania otwarte, testy oraz zadania praktyczne w terenie z wykorzystaniem instrumentów pomiarowych. Na podstawie wyników etapu międzyszkolnego Jury ustaliła listę 20 uczestników zawodów o największej liczbie punktów kwalifikując ich do zawodów trzeciego stopnia – etapu centralnego. Do etapu centralnego Olimpiady zakwalifikował się jeden z uczniów naszej szkoły – Gabriel Dziura i ostatecznie zajął 14. miejsce uzyskując tytuł Finalisty Etapu Centralnego Olimpiady.
Zapraszam na krótką relację zdjęciową z 2-go dnia Olimpiady.

Zdjęcia z 2-go dnia XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej w Zielone Górze