Projekt „Nasze zagraniczne inspiracje zawodowe” o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000132889 współfinansowany przez Unię Europejską realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie od 01.06.2023 do 31.08.2024. Dofinansowanie projektu z UE: 57 381,00 EUR.

PRAKTYKI ZAWODOWE W MALADZE:

24-osobowa grupa uczniów technikum geod. i arch. krajobrazu rozpoczęła 2 tyg. praktyki w Hiszpanii.
Nasi uczniowie są zachwyceni Malagą oraz atmosferą panującą na zajęciach. Ich hiszpańska przygoda to źródło wiedzy praktycznej, a także możliwość poznania kultury Andaluzji.

Pierwszym zadaniem geodetów było zrobienie szkicu polowego parku. Założyli lokalną osnowę pomiarową oraz bazę dla przyszłych prac geod. Po praktyce odwiedzili Puerto de Malaga. Kolejnego dnia podzielili się na grupy i mierzyli w terenie, a następnie pojechali do Caminito del Rey. Spacer na wysokościach był ekscytującym doświadczeniem! Chodzili ścieżkami na wysokości 20.piętrowego budynku!

W kolejnym dniu praktyk Carlos rozdysponował sekcjom zadania. Praktykanci mieli do dyspozycji nowoczesne, wielofunkcyjne tachimetry z wyświetlaczem. Pomiary miały na celu stworzenie precyzyjnej mapy terenu.

Popołudniową atrakcją była wycieczka do zamku Gibralfaro w Maladze. Droga na zamek nie była łatwa, ale widok zrekompensował wysiłki. Panorama Malagi zapierała dech w piersiach.

Również uczennice technikum arch. krajobrazu intensywnie spędzają czas! Na początku pobytu w Maladze zapoznały się z zasadami i rozpoczęły prace przygotowawcze. Ich zadaniem było rozpoznawanie roślin. Doskonaliły w ten sposób umiejętności dendrologiczne, a także dowiedziały się jakie gatunki można spotkać w Andaluzji. Podczas kolejnych zajęć podzieliły się wrażeniami z nauczycielkami arch. krajobrazu z naszej szkoły (odbywającymi job shadowing), które odwiedziły ich podczas praktyk.

Zarówno uczennice jak i nauczycielki arch. krajobrazu, uczniowie technikum geod. i opiekunowie praktykantów wykorzystują swój pobyt w Maladze na zwiedzanie oraz degustację lokalnych potraw. Przed naszymi uczniami weekend wrażeń – będą zwiedzać Sewillę i Gibraltar!

Praktyki zawodowe w Maladze