Jerzy MoskalMatura 2016
Wszyscy uczniowie technikum budowlanego i geodezyjnego zdali maturę i osiągnęli wysokie wyniki, które pomogą otrzymać indeksy na studia.
Priorytetem ZSKU w Rzeszowie jest podnoszenie wyników nauczania. Dlatego sukcesy maturzystów bardzo cieszą dyrekcję i grono pedagogiczne. Na pewno uczniom pomogły dodatkowe zajęcia z przedmiotów maturalnych i systematyczna praca i współpraca z nauczycielami.
Wśród tegorocznych absolwentów technikum są Mariusz Babiarz – laureat Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i Krystian Ryczko- finalista Olmpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Ich zaangażowanie zostało docenione i ułatwiło start na wyższą uczelnię.
W roku szkolnym 2015/16 był pierwszy nabór do technikum kolejowego w ZSKU na kierunku: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym. Od września 2016 roku absolwenci gimnazjum mogli wybrać nowy kierunek kształcenia: technik transportu kolejowego, na który wpłynęło ponad 40 podań. Młodzież motywują stypendia, które można otrzymać już po pierwszej klasie. W obecnej klasie pierwszej automatyka jest 10 stypendystów.
ZSKU w szkole młodzieżowej kształci od ponad 50 lat budowlańców i geodetów a od roku kolejarzy. To szkoła nowoczesna i z tradycjami, a uczęszczają do niej uczniowie nie tylko z Podkarpacia.

Najlepsi absolwenci Technikum Geodezyjnego