Uczniowie klasy 2TG wykonują pomiary tachimetryczne instrumentami Topcon 3100N wycinka terenu w Parku Sybiraków oraz wokół naszej szkoły szkoły i internatu Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. W trakcie pracy wypełniają dzienniki  niezbędnymi danymi   oraz wykonują szkice tachimetryczne. Wykonują także w ramach ćwiczeń niwelację punktów rozproszonych za pomocą niwelatorów technicznych, wypełniają dzienniki niwelacyjne oraz wykonują szkice do wykonania rzeźby terenu. W kolejnych tygodniu uczniowie wykonają ten sam pomiar tachimetryczny rejestrując wyniki pomiaru w/w dalmierzem jednym paluszkiem. Sporządzą jedynie szkic tachimetryczny.  Z wieloletnich praktyk wiem, że uczniowie najbardziej cenią sobie prostotę i szybkość wykonywania pomiarów tym rejestratorem.

Zapraszam na pokaz zdjęć z prac pomiarowych w terenie:

Ćwiczenia geodezyjne-2TG