25 kwietnia 2018r uczniowie i nauczyciele ZSKU przygotowali bogaty program promujący szkolnictwo zawodowe. Młodzież z technikum geodezyjnego zachęciła do ćwiczeń terenowych. Gimnazjaliści oglądali sprzęt , m. in. GPS – najnowsze urządzenie, które wzbudzało wiele emocji. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej skanowali budynek szkoły i odpowiadali na wiele fachowych pytań. Można było zwiedzić nasze Muzeum Geodezji, Kartografii i Fotogrametrii (jedyne na podkarpaciu), którego pomysłodawcą był p. Jerzy Moskal – nauczyciel przedmiotów informatyczno-geodezyjnych w ZSKU. Nasi budowlańcy prezentowali pozyskane z projektów nowoczesne sprzęty i urządzenia a także demonstrowali: murowanie, tynkowanie, suchą zabudowę. Pracownicy firmy Strabag opowiadali o zapotrzebowaniu na pracowników w kraju i zagranicą. Technicy automatycy i transportowcy z branży kolejowej: obsługiwali program symulujący ruch pociągów, tłumaczyli budowę bocznicy, wspominali praktyki zawodowe na dworcach kolejowych. Klasa technikum architektury krajobrazu z architekturą wnętrz witała uczniów gimnazjum w nowej pracowni i zapoznawała zainteresowanych z zagadnieniami swojej przyszłej pracy. Młodzież z klas wojskowych: przygotowała ognisko z pieczoną kiełbasą i grochówką, demonstrowała sprzęt wojskowy, przeprowadzała instruktaż pierwszej pomocy. Była też możliwość obejrzenia wyposażenia laboratorium kryminalistycznego, które przygotowała kadra naukowa Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Odwiedzający oglądali również stołówkę i pokoje w internacie. Obecni uczniowie ZSKU doskonale oprowadzali po pracowniach i opowiadali o szkolnym życiu. Duże zainteresowanie ofertą szkoły i liczne pytania przekonały nas, że ten dzień pomógł dokonać wyboru szkoły gimnazjalistom i pozwolił sprawdzić wiedzę i umiejętności obecnych uczniów.

Autorka tekstu wyraziła pisemną zgodę na publikację swoich danych osobowych w internecie.

Album fotograficzny z dnia otwartego w ZSKU Rzeszów