Uczniowie technikum geodezyjnego są obecnie na praktykach zawodowych w Sewilli. Praktyki odbywają się w ramach projektu „Iberiada na bis” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000068478 współfinansowanym przez Unię Europejską  realizowanym w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie od 01.06.2022 do 31.08.2023. Dofinansowanie projektu z UE: 48 880,00 EUR

1 dzień

Za nami dzień pełen nowości. Każda z grup udała się do swoich firm, gdzie dowiedziała się co czeka ich przez następne dwa tygodnie i gdzie będzie odbywać swoje praktyki zawodowe. Popołudnie spędziliśmy w centrum Sewilli zwiedzając i podziwiając historyczną i współczesną architekturę oraz zieleń miejską. Pani Iza, która jest koordynatorem projektu pokazała nam wiele pięknych miejsc, o których bardzo ciekawie opowiadała. Zaskoczyła nas również wieloma ciekawostkami.

2 dzień

Uczniowie geodezji mieli okazję nauczyć się latać dronami oraz obsługiwać program do obróbki zdjęć Agisoft.
Najpierw geodeci poznali różne modele dronów i dowiedzieli się jakie są ich funkcje oraz parametry. Następnie każdy z nich miał okazję przejąć kontrolę nad dronem i wykonać kilka prostych manewrów. Zostali także zapoznani z podstawowymi funkcjami programu Agisoft takimi jak importowanie zdjęć, tworzenie punktów odniesienia oraz generowanie modelu 3D.

3 dzień

Uczniowie geodezji uczestniczyli w tworzeniu mapy za pomocą drona w Carmonie. Wykonane zdjęcia przenieśli do programu Agisoft, za pomocą którego połączyli zdjęcia w całość. Pozwoliło im to solidnie przygotować do wykonania jutrzejszych pomiarów budynku.
Na zakończenie dnia udaliśmy się na wieczorny spacer wzdłuż brzegu Gwadalkiwir, podziwiając widoki przy zachodzie słońca.

Gabi

Zapraszam do prezentacji z praktyki geodezyjnej:

Nauka latania dronem