Nie samą praktyką geodeta żyje! W ramach dwutygodniowej praktyki w Sewilli została zorganizowana wycieczka do Cordoby.

Kordoba. Miasto to prawdziwa perła Andaluzji, pełne jest historii i niesamowitej architektury.

Widzieliśmy wiele wspaniałych zabytków takich jak Alkazar – pochodzi z czasów średniowiecza i z pewnością stanowi jeden z ciekawszych punktów do odwiedzenia. Meczet to kolejny obowiązkowy zabytek na mapie Kordoby, jest ważnym obiektem o znaczeniu religijnym i historycznym. Ulice, patia, które wchodzą w skład założenia architektonicznego miasta wraz katedrą i Kaplicą Królewską to również miejsca, w których można odnaleźć piękno i specyficzny klimat Kordoby.

Jesteśmy pewni, że na praktykach zawodowych w Hiszpanii zdobędziemy wiele cennych doświadczeń i wiedzy. Cieszymy się, że mogliśmy odkrywać uroki tego pięknego miasta i kraju!

W kolejnym dniu praktyk uczniowie architektury krajobrazu i geodezji pracowali razem. Zaczęliśmy od założenia sześciu głównych punktów osnowy. Zrobiliśmy także opisy topograficzne każdych punktów. Mierzyliśmy odległości między punktami a drogą, musieliśmy też zmierzyć odległości całej nawierzchni oraz drzew, latarni pojawiających się na tym odcinku.

W ostatnim dniu praktyk każda z grup zakończyła praktyki w swoim zawodzie. Po praktykach spotkaliśmy się z naszą koordynatorką Panią Izą, podsumowaliśmy cały wyjazd oraz dostaliśmy certyfikaty. Pożegnaliśmy się ze wspaniałymi pracownikami Euromind, a po południu udaliśmy się na churros w ramach zakończenia lekcji hiszpańskiego.

Zapraszam do prezentacji z praktyki geodezyjnej:

  

Geodeci w stolicy Andaluzji (cz.3)

 

Jerzy Moskal
Written by Jerzy Moskal
See Jerzy Moskal's latest posts

Leave a comment