Jerzy MoskalPlakat z powitania siatkarzy
12 grudnia Zespół Szkół Budowlanych podejmował wyjątkowych gości. Po wcześniejszej wizycie mistrz świata, paraolimpiady Rafała WILKA naszą szkolną placówkę odwiedzili wybitni siatkarze w osobach: Mistrza Olimpijskiego oraz Świata, a także wicemistrza Europy Marka KARBARZA oraz Wiesława RADOMSKIEGO także byłego reprezentanta kraju piastującego obecnie stanowisko Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Siatkowej. Dawni gwiazdorzy „podwójnej krótkiej” to także 4 krotni złoci medaliści Mistrzostw Polski, ponadto w swoim dorobku posiadają 3 srebrne i 2 brązowe medale Mistrzostw Polski. Po wszystkie te trofea sięgali w barwach Resovii.
Marek KARBARZ i Wiesław RADOMSKI w trakcie spotkania z naszą młodzieżą opowiadali o początkach swojej kariery. Odkrywali kulisy swoich największych sukcesów. Nawiązywali do dawnych sukcesów resoviackiej oraz reprezentacyjnej siatkówki. Nie brakowało tematów dotyczących teraźniejszości. Przypominali kulisy odbudowy dawnej potęgi rzeszowskiej siatkówki. W tej materii zarówno Wiesław Radomski jak i Marek Karbarz są bowiem pionierami. Gdyby nie ich zaangażowanie w to dzieło dzisiaj w hali na Podpromiu rzeszowscy kibice nie mieliby okazji przyglądać się siatkarskim spektaklom na najwyższym światowym poziomie.
Wracając do historii Marek Karbarz zaprezentował gronu naszej młodzieży przykłady metod wykonywania słynnej „podwójnej krótkiej”. Goście odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież, a następnie pozowali do wspólnych zdjęć oraz rozdawali autografy. Pod koniec spotkania odbyli wizytę w naszej szkolnej hali sportowej. Wspominali dawne czasy, w których odbywali w niej wspólne treningi. Przypomnieli także o tym, że ta szkolna hala gościła wiele siatkarskich znakomitości jak chociażby uczących się w latach 90-tych SMS-się PZPS: Łukasza Żygadłę, Michała Winiarskiego, Wojciecha Grzyba, Grzegorza Szymańskiego, Marcina Prusa, Michała Bąkiewicza. Wybitni reprezentanci zachęcali młodzież gimnazjalną do wyboru naszej placówki, która jako jedna z nielicznych w wymiarze krajowym może poszczycić się wybitnymi absolwentami w dziedzinie sportu. Na pamiątkę wizyty otrzymaliśmy okolicznościowy album przedstawiający sukcesy naszej siatkówki, a także piłkę z autografami obecnych gwiazd Asecco Resovii.

Mistrzowie podwójnej krótkiej

Jerzy Moskal
Written by Jerzy Moskal
See Jerzy Moskal's latest posts

Leave a comment