Jerzy MoskalUczennica w czasie pomiaru na sali
Każdego roku uczniowie klas 4-tych technikum geodezyjnego przygotowują się do końcowego egzaminu zawodowego z geodezji. Dlatego organizujemy próbny egzamin, w czasie którego zwracamy uwagę na: gospodarowanie czasem, opanowanie stresu, dokładne pomiary, rozumienie treści poleceń, dobór właściwej metody pomiarowej, szukania rozwiazania i pisemne opracowanie w postaci projektu. Egzamin z geodezji trwa 2 dni. W pierwszym dniu uczniowie biorą udział w części teoretycznej w postaci testu, a w drugim dniu w zadaniach praktycznych, opierających się głównie na pomiarach i obliczeniach. Pozytywnie zdany egzamin z części teoretycznej i praktycznej kończy się uzyskaniem tytułu technika geodety. Dyplom jest również tłumaczony na język angielski i uznawany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Oto kilka zdjęć z próbnego egzaminu zawodowego z geodezji umieszczonych w naszej galerii.

Mierzymy i liczymy-2014