Jerzy Moskal
11 lutego na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się konferencja, zorganizowana przez Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej. W spotkaniu uczestniczyła pierwsza klasa technikum budowlanego. Obejrzeliśmy prezentację zawodów, w których kształcą rzeszowskie szkoły zawodowe i dowiedzieliśmy się o efektywności doradztwa edukacyjno-zawodowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Najciekawszą częścią spotkania była debata między uczniami szkół zawodowych na temat wyboru zawodu i realizowania swoich pasji i zainteresowań w technikach i zawodówkach. Konferencję zakończyły prezentacje przedstawicieli pracodawców, którzy opowiadali o współpracy szkół zawodowych z lokalnym rynkiem pracy.

Rzeszowskie szkoły techniczne, zrzeszone w Klastrze Edukacji Zawodowej i Technicznej, przygotowały swoje stoiska, na których prezentowały gimnazjalistom: ofertę kształcenia, urządzenia do praktycznej nauki zawodu i często również wytwory pracy. Była to dobra okazja do zapoznania sięz możliwościami kilku szkół i również do szczerych rozmów z obecnymi uczniami i nauczycielami techników i zasadniczych szkół zawodowych.

Promowanie szkolnictwa zawodowego

Jerzy Moskal
Written by Jerzy Moskal
See Jerzy Moskal's latest posts

Leave a comment