W dniach 24-26 kwietnia 2014r w Opolu odbyła się XXXVI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Wzięli w niej udział również uczniowie z klasy 3TG Technikum Geodezyjnego w ZSKU w Rzeszowie:
– Mateusz GOLEC
– Krzysztof MROCZKA
– Maciej WEŁNIC.
W pierwszym dniu olimpiady -24.04.2014r- jej uczestnicy rozwiązywali zadania tekstowe oraz testy etapu okręgowego. W drugim dniu -25.04.2014r uczniowie pracowali nad zadaniami praktycznymi na terenie ZSTiO w Opolu. Następnie ogłoszono wyniki etapu okręgowego. Z naszej drużyny do etapu centralnego zakwalifikował się Mateusz WEŁNIC, który musiał rozwiązać określone zadania tekstowe oraz odpowiedzieć na pytania zadawane przez komisję. W finale indywidualnie Maciek WEŁNIC zajął 6 miejsce. Drużyna została sklasyfikowana na 7 miejscu ( na 21 zespołów które zakwalifikowały się do etapu centralnego).
Po powrocie uczniów z Opola zadałem im pytanie dotyczące trudności i kłopotów, jakich doświadczyli podczas olimpiady. Chłopcy twierdzili, że trema i nerwy zablokowały im zdolność logicznego myślenia, nigdy też wcześniej nie uczestniczyli w zawodach takiej rangi.
Serdecznie dziękujemy naszej drużynie za godne reprezentowanie Technikum Geodezyjnego na Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej.
Życzymy jeszcze większych sukcesów w roku następnym.

Olimpiada WGiK_2014

Jerzy Moskal
Written by Jerzy Moskal
See Jerzy Moskal's latest posts

Leave a comment