W dniach 9-11.04.2015r odbyła się XXXVII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Bydgoszczy. Nasze Technikum Geodezyjne w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie reprezentował zespół w składzie:
1) Maciej WEŁNIC z klasy 4TG
2) Mateusz GOLEC z klasy 4TG
3) Krystian RYCZKO z klasy 3TG
Opiekunem grupy był Pan mgr inż. Andrzej FLUDA.
Poniżej uczestnicy finału opowiadają o swoich wrażeniach.

Nazywam się Maciej WEŁNIC z klasy 4TG. Po raz drugi brałem udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Za pierwszym razem udało mi się zdobyć indywidualnie 6 miejsce w Polsce. W tym roku miałem więcej szczęścia, udało mi się zająć 2-gie miejsce w Polsce. Było to dla mnie ważne przeżycie, które na pewno utkwi w mojej pamięci. W związku z tym, że otrzymałem indeks na dowolną uczelnię techniczną w kraju, chciałbym po zdaniu matury studiować na AGH w Krakowie lub Politechnice Warszawskiej. Młodszemu koledze z zespołu Krystianowi życzę sukcesów na przyszłorocznej olimpiadzie geodezyjnej i uzyskanie indeksu na studia wyższe.

Nazywam się Mateusz GOLEC z klasy 4TG. Brałem udział po raz drugi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Za pierwszym razem nie udało mi się zakwalifikować do kolejnego etapu. W tym roku na XXXVII Olimpiadzie w Bydgoszczy zająłem indywidualnie 5-miejsce w Polsce. Ten wynik pozwala mi studiować na większości uczelni technicznych w kraju. Chyba zdecyduje się na AGH. Odczucia po tej olimpiadzie są nie do opisania. Na początku nie docierało do mnie to, co się stało. Aż po jakimś czasie zacząłem się utożsamiać z tym, co miało miejsce. Poczułem radość i zadowolenie z osiągniętej lokaty. Towarzyszyła temu też euforia ze zdobytego ” indeksu”. Rezultat ten został osiągnięty w wyniku poszerzenia mojej wiedzy o kolejny rok nauki w technikum oraz pokierowanie przygotowaniem do olimpiady przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Nazywam się Krystian RYCZKO z klasy 3TG. W Ogólnopolskie Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej brałem udział po raz pierwszy. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, któremu towarzyszyły stres i nerwy. Dodatkową trudnością sprawiały mi zadania i testy z fotogrametrii, których w nowej podstawie programowej nie obowiązują. Udało mi się zająć indywidualnie 11 miejsce w Polsce z czego jak na pierwszy raz uczestnictwa w tak wielkiej imprezie – jestem bardzo zadowolony. Będę starał się brać udział w olimpiadzie za rok, aby uzyskać wyższą lokatę w Polsce i zdobyć indeks na dowolną uczelnię geodezyjną w kraju. Serdecznie dziękuję chłopakom z drużyny za wspólny wysiłek w przygotowaniu się do olimpiady i osiągnięty wynik zespołu reprezentującego szkołę.
Życzę dalszych sukcesów na wymarzonych studiach geodezyjnych.
Panu Andrzejowi Fludzie dziękujemy za opiekę i bardzo dobre przygotowanie nas do olimpiady. Chcę nadmienić, że cała zespól uzyskał zespołowo 3 – miejsce w Polsce.

Olimpiada geodezyjna Bydgoszcz 2015