Jerzy MoskalNajlepsi z geodezji w Milocinie
Kontynuując naszą coroczną tradycję uczniowie klasy 2 TG uczestniczyli we wspólnym świętowaniu DNIA GEODETY, w dniu 9 kwietnia 2015r. Głównym celem przedsięwzięcia było przedstawienie bliżej uczniom zawodu geodety oraz integracja ze środowiskiem studenckim. Zaprezentowano młodzieży specyfikę studiów na kierunku geodezja i kartografia, najnowsze rozwiązania technologiczne w geodezji oraz zagadnienia związane z pracą współczesnego geodety, a także przybliżono realne perspektywy zawodowe dla inżynierów geodetów na rynku pracy. Spotkanie było doskonałą okazją dla uczniów aby poznać prawdziwe oblicze zawodu geodety, a także miało przyczynić się do wyboru takiej ścieżki kształcenia, która w przyszłości zaowocuje sukcesem na rynku pracy. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs pt. GEODEZJA PRZYSZŁOŚCI.
Program imprezy obejmował:
• powitanie Rektora WSI-E, dr Sylwia Pelc,
• „Geodezja, Szkoła….. i co dalej?” – dr inż. Tomasz Świętoń (WSI-E w Rzeszowie)
• Koło Naukowe Geodetów GEO-TEAM – krótka prezentacja działalności i osiągnięć
• rozstrzygnięcie konkursu dla techników geodezyjnych pt. „GEODEZJA PRZYSZŁOŚCI„
• „Pozyskiwanie danych z lotu ptaka – pokaz wykorzystania bezzałogowego drona w zdobywaniu zdjęć lotniczych” , zajęcia w terenie – mgr inż. Marek Cisek (ujeciazpowietrza.com)
• zabawy plenerowe: rozgrywki paintballa pomiędzy uczniami zaproszonych szkół i studentami , konkurs na orientację w terenie, chodzenie na szczudłach i inne…………
• gorący poczęstunek w bufecie studenckim
• turniej bowlingowy dla studentów
Turniej paintballa wraz z pucharem wygrali nasi uczniowie z 2-giej klasy technikum geodezyjnego w składzie:
1) Dominika Budkowska
2) Mateusz Rączka