Gabriela Majcher

W ramach działania szkolnego klubu PTTK “To tu, to tam” uczniowie klasy III Technikum Geodezyjnego wyjechali w dniu 29.05.2018r na jednodniową wycieczkę do Bochni. Celem była oczywiście kopalnia soli, która jest wprawdzie mniej znana niż Wieliczka, ale równie ciekawa i starsza! Dzięki ekspozycjom multimedialnym mogliśmy przenieść się do roku 1248 r i zobaczyć jak wyglądały początki kopalni. Podczas wędrówki po wyrobiskach spotkaliśmy Bolesława Wstydliwego, mnichów zakonu Cystersów, żupników genueńskich i Kazimierza Wielkiego. Dużo emocji dostarczyła nam podziemna przeprawa łodzią i przejażdżka kolejką. Wizyta w kopalni była nie tylko ciekawa, ale i bardzo przyjemna! Spacer po tym zadziwiającym podziemnym i chłodnym mieście dał nam prawdziwe ukojenie.

Autorka tekstu wyraziła pisemną zgodę na publikację danych osobowych i swojego wizerunku w internecie.

Album fotograficzny klasy 3 TG z wycieczki do kopalni soli w Bochni