Dwa etapy: okręgowy i centralny XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej odbyły się w tym roku w Żelechowie w dniach 04.04.-06.04.2019 r.

Organizatorem Olimpiady było Stowarzyszenie Geodetów Polskich a gospodarzem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego
w Żelechowie.

Kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie zakwalifikowali się do drugiego i trzeciego stopnia tej Olimpiady. Od wielu lat drużyna ze szkoły jak również uczniowie indywidualnie zajmują czołowe miejsca w kolejnych edycjach OWGiK.

W czasie olimpiady rozwiązywali zadania testowe (zamknięte),  tekstowe (otwarte), zadania terenowe w zespole i na koniec w ramach ostatniej części etapu centralnego (finału) odpowiadali przed komisją i publicznością na pytania ustne.

Tym razem trójka pasjonatów geodezji z ZSKU: Michał Prędki, Anna Dobrzańska i Joanna Świerk – uczniowie czwartej klasy Technikum Geodezyjnego zajęli wśród wszystkich szkół w Polsce PIERWSZE MIEJSCE jako DRUŻYNA i INDYWIDUALNIE odpowiednio: drugie, dziesiąte i dwunaste. Serdecznie dziękujemy drużynie i nauczycielom.

W związku z wygraną kolejna Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy  Geodezyjnej i Kartograficznej odbędzie się w 2020 roku w naszej szkole.

Nasi ZWYCIĘZCY Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjno – Kartograficznej w Żelechowie

Dodatkowe zdjęcia z Olimpiady geodezyjnej w Zelechowie w 2019 roku