Fluda Andrzej

W dniach 20.-22.04.2017 r. w Lublinie miały miejsce dwa etapy XXXIX Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej – etap międzyszkolny i centralny. Uczniowie Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie: Przemysław Chruniak, Izabela Korab i Szymon Ślęczka, podobnie jak uczniowie z 24 innych szkół geodezyjnych w Polsce, którzy po etapie szkolnym zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego, przystąpili do intensywnej pracy, której końcowym celem był etap międzyszkolny a następnie centralny. Olimpijczycy przez kilka miesięcy kontynuowali poszerzanie wiedzy z zakresu geodezji ogólnej, geodezji inżynieryjnej i geodezji w gospodarce gruntami. Studiowali przepisy prawa prawa i metody pomiarów geodezyjnych. Poznawali zagadnienia, które znacznie wychodzą poza program szkoły średniej i dotyczą szczegółowych zadań realizowanych w różnych działach gospodarki. Wielomiesięczna praca uczniów naszej szkoły przyniosła dobry efekt. W Lublinie po rozwiązaniu zadań otwartych, części testowej i zadaniach terenowych uczniowie naszej szkoły zajęli 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej (w etapie międzyszkolnym uczestniczyły 24 szkoły). Równocześnie wyłoniono 20 uczniów (z wszystkich 72), którzy 22 kwietnia przystąpili do etapu centralnego. Wśród dwudziestki znaleźli się dwaj nasi uczniowie: Przemysław Chruniak i Szymon Ślęczka, którzy zajęli odpowiednio 3. i 5. miejsce. Szczęśliwa dwudziestka przystąpiła do rozwiązywania zadań testowych, po czym wyłoniono 10. najlepszych przed którymi pozostał już tylko finał. Wśród dziesiątki znalazł się Przemysław Chruniak, który po pięknych i wyczerpujących odpowiedziach ustnych na cztery pytania przed komisją i publicznością zajął 1. miejsce. W ten sposób jest kolejnym uczniem Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego, który wzorem kolegów i koleżanki z lat ubiegłych jest laureatem Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej i ma zapewniony wstęp na wszystkie kierunki geodezyjne w polskich uczelniach – zdobył wymarzony przez siebie indeks na Politechnikę Warszawską.
Serdecznie dziękujemy naszemu koledze mgr inż. Andrzejowi Fludzie za bardzo dobre przygotowanie zespołu do Olimpiady i opiekę.

Zdjęcia zwycięzcy XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Geodezyjnej w Lublinie

Prasa