W dniu 26.09.2013 odbył się w naszej szkole dla wszystkich klas geodezyjnych (ITG, IITG, IIITG, IVTG)) pokaz skaningu laserowego, kamery FARO firmy TOPCON

Kamera FARO

zaprezentowany przez mgr inż. Grzegorza Sabinę przedstawiciela firmy TOPCON na województwo podkarpackie. Kamera ta pozwala opracować bardzo szybko i dokładnie (niezależnie od pory dnia, roku) obszar terenu, budynków w postaci chmury punktów, przy czym każdy z nich ma określone z bardzo dużą dokładnością współrzędne XYZ. Z tych opracowań mogą korzystać różne branże a także SIT (system informacji o terenie). Urządzenie jest na pewno przyszłością geodezji lecz obecnie jest bardzo kosztowne. Zastosowanie tego sprzętu spowoduje że geodeci nie będą musieli już wykonywać pomiarów geodezyjnych w terenie. Jednak geodeta pozostanie nadal niezastąpiony w takich dziedzinach jak podziały, rozgraniczenia, przygotowanie dokumentacji dla celów projektowych. Dzięki uprzejmości firmy TOPCON z Rzeszowa jej przedstawiciel mgr. inż. Grzegorz Sabina wykonał kilka praktycznych ujęć w szkole oraz udostępnił sporządzone tą kamerą opracowania różnych obiektów w terenie.
311[04] Technik geodeta.
Serdecznie dziękujemy firmie TOPCON z Rzeszowa za prezentację kamery FARO prosimy o dalszą współpracę w propagowaniu i rozwijaniu nowych trendów w geodezji i technologii sprzętu oraz oprogramowania geodezyjnego.

Galeria kamery Faro